Falimenton Portsmuth!
Albeu.com
Portsmuth u bë skuadra e parë nga Premier Liga që ka bankrotuar, ndërsa Federata e Futbollit të Anglisë, si dënim këtyre ua mori plus nëntë pikë. Për momentin sipas medieve nga ishulli Portsmouth ka borxh prej 70 - 80 milion euro, ndërsa zgjidhja e vetme nga kjo situatë e vështirë ka qenë falimentimi.Fansat e kësaj skuadre frikohen se sy është vetëm hapi i parë nga zhdukja e klubit të tyre i cili është formuar para 112 viteve. Portsmouth edhe para marrjes së pikëve ishte në pjesën e poshtme të renditjes dhe tani ka vetëm shtatë pikë dhe tani nuk ka gjasa për të mbetur në elitë.
Shtuar më 27/02/2010, ora 17:13
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori