Fanellat e ekipeve italiane që janë tërhequr për nder të disa yjeve (FOTO)

Brescia – Numri 10 në nder të Roberto Baggios

Në futbollin modern po bëhet gjithmonë e më e vështirë të gjesh lojtarë besnik.

Kur një lojtar qëndron për disa vite dhe ka dhënë maksimumin pothuajse në çdo ndeshje, ai konsiderohet legjendë nga tifozët.

Është vështirë të gjesh një zëvendësues të denjë kur ata largohen apo mbyllin karrierën dhe nisur nga kjo shumë klube tërheqin numrat e fanellave të tyre.

Një gjë e tillë ka ndodhur edhe me disa yje si në galerinë më lart./albeu.com/
Shtuar më 02/01/2017, ora 09:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori