Federata Evropiane e Karatesë do që Kosova të jetë pjesë e Evropianit në Serbi
Federata Evropiane e Karatesë ka thënë se po mundohet që të garantojë pjesëmarrjen">pjesëmarrjen e Kosovës në Evropianin që do të mbahet nga nesër në Novi Sad të Serbisë.

Ekipi kosovar nuk u lejua të hynte në Serbi sot në mëngjes, ndërsa tash është nisur në tentativën e dytë për të marrë pjesë në kampionat.

“Ne jemi duke punuar që të sigurojmë pjesëmarrjen">pjesëmarrjen e të gjithë atletëve në turne. Politika e FEK-ut gjithmonë ka qenë që turnet tona të jenë të hapura, të qasshme dhe ne do të vazhdojmë të promovojmë pjesëmarrjen">pjesëmarrjen për të gjithë në ngjarjet tona ”, thuhet në një njoftim për media të FEK-ut. /albeu.com/
Shtuar më 09/05/2018, ora 19:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori