Federata italiane nuk dëshiron Ançelottin si trajner për Kombëtaren
Kombëtares së Italisë i nevojitet një taktikant i ri, pasi Giampiero Ventura u shkarkua pasi humbi ndeshjen kualifikues për Kupës së Botës 2018 ndaj Suedisë me rezultat përfundimtar 1-0.

Ancelotti ishte zgjedhja e parë, por sot agjenti dhe ndërmjetësi i tij, Giovanni Branchini deklaroi për Radio Deejay se ish-trajneri i Bayern Munichut do ta refuzojë atë.

Sipas mediumit italian Calcionews24.com, emri i fundit i kontaktuar nga FIGC është Ranieri, i cili aktualisht po bën shumë mirë në Ligue 1 me Nantes. /albeu.com/

Shtuar më 19/11/2017, ora 11:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori