Federata "kryqëzon" Burton (VIDEO)
I ka kushtuar shtrenjtë çmenduria e Joey Burton në ndeshjen e fundit të Premier League përballë Manchester City. Mesfushori dhe kapiteni i Queens Park Rangers është dënuar me 12 javë pezullim nga Federata Angleze e Futbollit.

Gjatë pjesës së dytë të ndeshjes Manchester City-QPR (3-2), ndeshje ku City u shpall kampion, Burton pasi goditi Carlos Tevez dhe u ndëshkua me akrton të kuq goditi edhe Sergio Aguerron duke sjellë dhe irritim të lojtarëve të tjerë të "Citiziens". /albeu.com/
Shtuar më 24/05/2012, ora 09:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori