Felipe Luis zbulon detaje shokuese nga sjellja e Simeones me lojtarët
Felipe Luis ka zbuluar detajet shokuese nga sjellja që ka Diego Simeone me lojtarët e Atletico Madridit.

Ish-lojtari brazilian ka punuar me argjentinasin për disa vite te Los Colchoneros, por duket se raportet e tyre nuk ishin edhe aq të mira.

“Ai do të kërkonte më të mirën tuaj në çdo seancë stërvitore. Ai gjithmonë kërkon më të mirën e të gjithëve, por nuk është shumë i mirë kur bëhet fjalë për trajtimin e njerëzve”, ka thënë Filipe Luis për O Jogo.

“Ai nuk e ka të lehtë të krijojë marrëdhënie me lojtarët e tij. Ai përpiqet të kuptojë karakteristikat personale të lojtarëve, por nganjëherë gëlltitet krenaria e tij”.

“Ka pasur episode të ndryshme si ato me Joao Felix dhe Luis Suarezin, i cili u zemërua pasi u zëvendësua”.

“Le të themi se ai ka marrëdhënie miqësore me disa lojtarë dhe më profesionale me të tjerë. Duket sikur ai shkon mirë me të gjithë, por ai nuk është më i miri në këtë kuptim”.

“A është Simeone i aftë të luftojë me lojtarë? Në një kuptim të caktuar po. Por, ai nuk është një nga më të mirët me të cilët kam punuar në atë kuptim [të marrëdhënieve personale]”.

“Tite është i shkëlqyeshëm në këtë. Ai sigurohet që të gjithë ndihen të rëndësishëm dhe aftësia e tij për të folur me lojtarët është e jashtëzakonshme”.

Simeone beson në atë që bën. Të 11 lojtarët duhet të punojnë shumë. Ai mund të ndryshojë taktikat në gjysmën e një ndeshjeje dhe të përshtatet shumë mirë me kundërshtarin”.
Shtuar më 17/01/2021, ora 19:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori