"Fenomeni" nuk i kursen elozhet për Hakimin: Është blerja e dekadës
El Fenomeno e cilëson blerjen e Achraf Hakimit si një nga më të mirat e dekadës.

Hakimi po zhvillon një sezon fantastik nën-urdhërat e trajnerit, Antonio Conte.

Për paraqitjet e mira të futbollistit marokien ka folur edhe legjenda e futbollit, Ronaldo.

"Ai është fantastik. Reali bëri keq që e largoi. Padyshim se është blerja e dekadës", ka thënë Ronaldo.

Edhe pse mbrojtës anësor, Hakimi këtë sezon ka zhvilluar 17 paraqitje, ka shënuar 6 gola dhe ka bërë 4 asistime./
Shtuar më 16/01/2021, ora 23:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori