"Fenomeni" Ronaldo thumbon keq futbollin amerikan
Ronaldo apo siç njihet ndryshe edhe si "fenomeni" ka lëshuar një batutë mjaftë thumbuese për sa i përket futbollit amerikan.

Legjenda e ffutbollit shkruan se nuk ja ka idenë se pse loja amerikane quhet "futboll" kur topi nuk është as i rrumbullakët.

Ish-futbollisti i njohur mendon se sporti i ngjashëm me ragbin nuk duhet të quhet "futboll".

Sipas tij, vetëm futbolli i zakonshëm që luhet me këmbë e meriton këtë emër.

“A mund ta më shpjegojë ndokush se përse e quajnë këtë sport ‘futboll’, nëse nuk është top dhe nëse nuk luhet me këmbë?”, ka shkruar Ronaldo në Instagram./albeu.com/
Shtuar më 04/02/2019, ora 10:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori