Kush është biznesmeni u ekzekutua me pistoletë silenciator në mes të Tiranës
Ferguson: Derbi i vërtetë është kundër Arsenalit, jo kundër Chelseat
Albeu.com
Para derbit të së dielës, menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, thotë se ndeshjet kundër Chelseat kurrë nuk kanë pasur domethënie më të madhe se sa ata kundër Arsenalit.“Nëse shihni prapa në 12-13 vitet e kaluara, çfarë do të shihni? Arsenali kundër Manchester United, Manchester United kundër Arsenalit”, thotë Ferguson.

“ Kuptohet e kemi Chelsean për momentin, nuk diskutohet për këtë, por historia e dueleve në mes Arsenalit dhe United do të thotë se nuk flitet vetëm për fitoren e ndeshjes, por flitet edhe për historinë e ekipit tuaj kundër historisë së ekipit tjetër”, shton trajneri skocez.
Shtuar më 19/09/2008, ora 23:19
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori