Ferguson: Ky do të jetë vit i madh për Tevez
Albeu.com
Trajneri i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, thotë se titulli "njeriu i ndeshjes" të cili e fitoi Carlos Tevez gjatë fitores së Manchesterit në Community Shield kundër Portsmouthit, ka rikonfirmuar besimin e tij se argjentinasi do të jetë pasuri edhe më madhe e Djajve të Kuq këtë sezon.“Carlos ka ardhur te ne para një viti,menjëherë pas Copa America. Përgatitja e tij tani është shumë më e avancuar në krahasim me asokohe dhe prandaj jemi duke pritur gjëra të mëdha nga ai”.

“Madhështia e Tevez është se ai ka zemër për të luajtur një ndeshje. Ai nuk është aspak i trembur, lufton për secilin top dhe është mjaft i gjindshëm”.

“Vendimi për ta shpallur ‘njeriu i ndeshjes’ ka qenë shumë i drejtë. Ai ka bërë një performancë të shkëlqyer. Ka qenë kërcënim i vazhdueshëm për Portsmouth dhe është për të ardhur
Shtuar më 13/08/2008, ora 05:35
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori