Ferguson: Te gatshem te shkruajme histori
Albeu.com
Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ndjen se djajtë e kuq janë në një pozitë të fuqishme për të krijuar histori, duke fituar titullin e katërt radhazi në ligë.“Ne do të pëlqenim ta bëjmë atë. Do të ishte një arritje e madhe, pasi të gjithë e dimë se sa ligë e vështirë është kjo”, ka thënë Ferguson.

“Nën rrethanat që ishin, ishte një arritje e madhe ta fitonim atë vitin e kaluar. Por nuk duhet të shkojnë në Kupën Botërore të Klubeve kësaj here dhe nuk duhet të luajmë ndeshje të ngjeshura”, ka shtuar skocezi.
Shtuar më 14/08/2009, ora 18:40
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori