Ferrari F12 Berlinetta, ja super-makina e Balotellit (FOTO LAJM)

Pëlqej
Mario Balotelli u nis nga Brescia për në Liverpool. Sulmuesi italian do të jetë futbollisti i ri i "The Reds" dhe nesër pritet të hidhet firma mbi kontratë.

Por Super-Mario nuk do të jetë vetëm në Angli. Përveç të dashurës së tij Fanny Neguesha Balotelli do të marrë me vete edhe makinën e tij, një Ferrari F12 Berlineta.

"Kokëkuqja" u ble një vit më parë për 276 mijë euro. Ajo ka një motor 12 cilindër; 6,2 litër për 100 km dhe 740 kuaj fuqi.

Pavarësisht peshës prej 1630 kg kjo makinë mund të arrijë nga 0-100 km/h për 3.1 sekonda. /albeu.com/
Shtuar më 22/08/2014, ora 16:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori