FIFA e zemëruar me Messin dhe Ronaldon, kritika për ta
Organi qeverisës i futbollit botëror, FIFA, i ka kritikuar Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin për mungesën në ceremoninë e saj për ndarjen e çmimeve për më të mirët e vitit, duke pohuar se dyshja e ka zhvlerësuar futbollin pa e ditur.

Të dy, edhe argjentinasi edhe portugezi e konfirmuar më herët mospjesëmarrjen në gala mbrëmjen e së hënës në Londër.

Por, kjo s’i ka pëlqyer FIFA-s, që ka reaguar me kritika.

“Ata e zhvlerësojnë futbolli edhe aq që janë të vetëdijshëm bile”, tha një përfaqësues i FIFA-s mbrëmë në gala mbrëmje.


Shtuar më 25/09/2018, ora 09:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori