E FUNDIT/ Humb jetën një nga protestuesit e Astirit
FIFA gati të dënojë dy ekipe të tjera në La Liga
Dy ditë ma parë FIFA dënoi Realin dhe Atletiko Madridin për parregullsi në deklarimin e blerjeve të shumë lojtarëve, ndaj dhe klubeve u pengohet të zhvillojnë merkato në sezonin 2016/17.

FIFA nuk është ndalur me hetimet e saj, duke deklaruar se dy ekip të tjera spanjolle rrezikojnë dënimin. Vijareali dhe Valencia dyshohet se kanë fshehur shifrat e transferimit të disa lojtarëve të rinj, ndaj dhe FIFA mendon t'i dënojë njësoj si Realin dhe Atletikon.

Drejtues të Federatës spanjolle kanë kërkuar takim urgjent me zyrtarët e Fifa­s për të gjetur një zgjidhje.
Shtuar më 16/01/2016, ora 15:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori