FIFA: Lojerat do te drejtohen nga pese arbitra
Albeu.com
Liga e Evropës, e cila do të fillojë nga sezoni i ardhshëm duke zëvendësuar Kupën UEFA, do të drejtohet nga pesë arbitra, ka bërë të ditur, presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter.Arbitri kryesor do të vazhdojë të jetë në detyrë, si edhe dy anësorët, por UEFA dhe FIFA kanë vendosur të angazhojnë edhe dy zyrtarë prapa secilit gol, të cilët do të jenë të përqendruar në zonën e penaltisë gjatë gjithë garës.

“Në marrëveshje me Michel Platini dhe UEFA, kemi vendosur që UEFA të testojë një mënyrë të re të vlerësimit gjatë Ligës së Evropës, jo vetëm gjatë fazës grupore, por deri në fund të garës”, ka thënë Blatter.
Shtuar më 02/06/2009, ora 14:36
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori