FIFA nominon me te miret e Boterorit
Albeu.com
FIFA në bashkëpunim me Adidas, kanë shpallur nominimet për futbollistin më të mirë të Kampionatit Botëror, Afrika e Jugut 2010. Nominimet i prezantuan sekretari i përgjithshëm i FIFA-s, Jerome Valcke, i cili me këtë rast tha se ky ...... Kampionat Botëror ishte i veçantë dhe aty morën pjesë futbollistët më të mëdhenj të globit.Ndërsa drejtori i Adidas, Herbert Hainer tha, “Ne jemi të kënaqur me këtë Botëror, pasi kemi pasur dy ekipe me brendin tonë në gjysmëfinale dhe tani një është në finale. Do të kemi përfitime prej më se 1.3 miliardë eurosh dhe natyrisht jemi shumë të kënaqur me këtë Botëror”.
Shtuar më 09/07/2010, ora 14:38
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori