FIFA publikon rënditjen Shqipëria mbetet në vënd, Kosova vendos rekord të ri
FIFA sapo ka publikuar rënditjen e re për muajin nëntor.
Kombëtarja Shqiptare vijon të rënditet në vëndin e 60 duke mos ndryshuar pozicion, shkruan Albeu.com.

Kjo rënditje vjen pas humbjes që Shqipëria pësoi ndaj Skocisë dhe fitores ndaj Wellsit.

Ndërkohë Kosova ka vendosur një rekord të ri teksa kaluan në fazën Play Off të kompeticonit të ri ‘’UEFA Natios League’’.
Dardanët kanë fituar 6 pozicione duke u ngjitur në vëndin e 131-të.

Ndërkohë vëndin e parë e mban Belgjika, e ndjekur Franca dhe Brazili. /albeu.com/Shtuar më 29/11/2018, ora 12:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori