Finalja e Champions nuk luhet në Stamboll? UEFA është në kërkim të një vendi të ri
Sipas New York Times, organizatorët turq nuk do të donin të luanin finalen me dyer të mbyllura, shkruan Albeu.com.

Një goditje që mund të detyrojë UEFA-n të kërkojë një vend të ri për aktin përfundimtar të turneut

Për momentin, as konfirmimet dhe as mohimet për këtë çështje nuk vijnë nga Nyon.

Por përshtypja është se diçka po ndodh. "Në kalendar dhe format, të gjitha opsionet janë në tryezë dhe një vendim mund të merret më 17 qershor", tha UEFA për France Press, duke sugjeruar se asgjë nuk është vendosur ende.

As për sa i përket datës së finales, e cila sipas thashethemeve, mund të mbahej Më 29 gusht. /albeu.com/
Shtuar më 29/05/2020, ora 22:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori