Finalja e Championsit, publikohen pamjet e brendshme të Wanda Metropolitano (VIDEO)
Kur na ndajnë edhe 2 javë nga finala e Champions League mes Liverpoolit dhe Tottenhamit stadiumi është gati teksa është publikuar një video nga "Wanda Metropolitano", ku shihet qartë stadiumi modern i cili i plotëson të gjitha kushtet për të zhvilluar një ndeshje që të kësaj rëndësie.

Stadiumi i Atletico Madrid u inaguruar në vitin 2017 dhe ka një kapacitet prej 67.829 vendesh, teksa në Spanjë është i treti më i madh pas Camp Nout dhe Santiago Bernabeut. /albeu.com/

Shtuar më 14/05/2019, ora 17:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori