Fiorentina-Napoli, formacionet e mundshme
Pepito kundër Pipitas. Kjo është kryefjala e sfidës më interesante të javës së 10 të Serie A, Fiorentina-Napoli. Violat kërkojnë ti afrohen kreut, ndërsa Axurrët nuk duan të mbeten pas Romës dhe Juventus, ndaj dhe sot në mbrëmje në "Artemio Francchi" pritet një ndeshje spektakolare dhe me gola.

Montella pritet ta nisë ndeshjen me Joaquin dhe Rossi në sulm, dyshja që mposhti dy javë më parë Juventusin, ndërsa Benitez i beson mesfushën dyshes shqiptare Behrami-Xhemaili, ndërsa në fazën ofensive janë Callejon, Hamsik, Mertens dhe Higuain. /albeu.com/

FORMACIONET E MUNDSHME:

FIORENTINA (3-5-2): Neto; Roncaglia, Compper, Savic; Cuadrado, Fernandez, Pizarro, Borja Valero, Pasqual; Joaquin, Rossi. Tr.: Montella

NAPOLI (4-2-3-1): Reina; Mesto, Albiol, Fernandez, Armero; Behrami, Xhemaili; Callejon, Hamsik, Mertens; Higuain. Tr.: Benitez
Shtuar më 30/10/2013, ora 11:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori