Fiorentina përgatit koreografi të veçantë me rastin e një vjetorit të vdekjes së Astorit (FOTO LAJM)

Në ndeshjen e Kupës së Italisë mes Fiorentinës dhe Atalantës e planifikuar më 27 shkurt në stadiumin Artemio Franchi, skuadra vjollcë do të përgatisë në stadium nje koreografi mbreslënëse në nder të Davide Astorit, i cili humbi jetën si pasojë e një ataku kardiak në 4 mars të vitit të shkuar.


Një koreografi që do të përfshijë të gjithë stadiumin, para se tifozët të hyjnë në stadium s në cdo sektor të tribunës tifozët do të gjejnë bankete me flamuj me shkrimin "Për Davidin, për Firencen, për Fiorentinën".
Shtuar më 22/02/2019, ora 17:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori