Fitoi ndaj Everton, Manchester United barazon rekordin e 1993
Manchester Unitedi ka barazuar një rekord që nuk ishte arritur që nga gushti i vitit 1993.

Me fitoren në udhëtim të Evertoni, "Djajtë e Kuq" numërojnë shtatë fitore radhazi si mysafirë.

Kjo formë e mirë si mysafirë ka bërë që të barazohet rekordi i vitit 1993, të cilin e kishte arritur Sir Alex Fergusoni,

Unitedi në shtatë ndeshjet e fundit ka mposhtur skuadrat, si Brighton, Aston Villa, Crystal Palace, Leicester City, Brighton përsëri, Newcastle dhe Everton, derisa i nevojitet edhe një fitore që të thyejë këtë rekord historik.

Sidoqoftë, skuadra e Ole Gunnar Solskjaer nuk është duke arritur të fitojë në shtëpi, ngase në katër ndeshjet e fundit të zhvilluar në “Old Trafford” ka regjistruar tri humbje radhazi dhe një barazim.
Shtuar më 08/11/2020, ora 08:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori