Fitoi titullin pas 26 vitesh, Infantino ka një mesazh special për Partizanin (FOTO LAJM)

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, ka dërguar një letër urimi për Presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, dhe nëpërmjet tij edhe klubit kampion të këtij edicioni në Kategorinë Superiore, KF Partizani.

"I dashur President

U gëzova shumë kur mësova që KF Partizani u kurorëzua kampion i Shqipërisë për sezonin 2018/2019. Me gëzim të madh e përgëzoj ekipin për titullin kampion, të cilin e prisnin që nga 1993, dhe të 16-tin në total.

"Kjo është pa dyshim rezultati i përpjekjeve dhe një pune të palodhshme, dhe i gjithë stafi dhe personat e përfshirë duhet të jenë krenarë për këtë arritje të madhe. Përcillja përgëzimet e mia lojtarëve, trajnerit, administratorëve, stafit teknik dhe mjekësor , gjithashtu edhe tifozëve të saj. I inkurajoj ata të vazhdojnë punën me vendosmëri dhe përkushtim.

"Ne emër të komunitetit ndërkombëtar të futbollit, gjej rastin të falenderoj KF Partizanin dhe Federatën tuaj, për ndihmën e shpërndarjes së mesazheve pozitive për futbollin, dhe praktikimit të kësaj loje të bukur që na bashkon të gjithëve.

Me kënaqësi pres t’ju takoj së shpejti në Paris, me rastin e Kongresit të 69-të FIFA-s.

Me respekt,

Gianni Infantino"-shkruhej në mesazhin e dërguar nga kreu i FIFA-s.
Shtuar më 30/05/2019, ora 21:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori