Fitojnë Chelsea dhe Arsenal (VIDEO)


Chelsea dhe Arsenal kanë fituar ndeshjet e tyre të javës së 26 të Premier League. Blutë e Londrës mposhtën në shtëpi Wigan me rezultatin 4-1, ndërsa Arsenal fitoi në Sunderland 0-1.

Golat për Chelsean u shënuan nga Ramires, Hazard, Lampard dhe Marin, ndërsa shkurtoi diferencën për Wigan Maloney.

Në ndeshjen tjetër Sunderland-Arsenal golin e fitores për ekipin e Topçinjëve e shënoi Cazorla.

Me këto 3 pikë Chelsea shkon sërish në vend të tretë me 49 pikë, 1 më shumë se Tottenham, ndërsa Arsenal ngjitet në vend të 5 me 44 pikë. /albeu.com/


Tottenham H. 2 - 1 Newcastle U.
Chelsea 4 - 1 Wigan Athletic
Norwich C. 0 - 0 Fulham
Stoke C. 2 - 1 Reading
Sunderland 0 - 1 Arsenal
Swansea C. 4 - 1 Queens Park R.
Southampton 3 - 1 Manchester C.
Shtuar më 09/02/2013, ora 17:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori