Fitojnë City dhe Newcastle, mposhtet Arsenali (VIDEO)
Pëlqej
Futbollistët e Manchester City-t
Manchester City u është rikthyer fitoreve. Bashkë me skuadrën e tij është rikthyer edhe Mario Balotelli, i cili shënoi dy golat e fitoresCity-t në takimin e zhvilluar në transfertë te West Bromuiç.

Protagonist i këtij takimi ka qenë i sapokthyeri nga dëmtimi, italiani Mario Balotelli në minutat 20 dhe 26.

I rikthyeri në Premier Ligë, Newcaste ka befasuar Arsenalin të dielën në "Emirates", duke e mundur me rezultat minimal1:0, në kuadër të Premier Ligës.

Futbollistët e Arsenalit, kanë dominuar në terren, por ishte skuadra mysafire, e cila nëpërmjet Endi Kerol, i cili ka shënuar golin e fitores në minutën e 45-të, duke befasuar skuadrën e Arsen Vengerit.

Pas javës së 11-të, Manchester City ngjitet në kuotën e 20 pikëve po aq sa Arsenali dhe qëndron 5 pikë më pak se Chelsea i vendit të parë.


Shikoni golat:

Newcastle 2 - 0 Arsenal

sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/kLNgSa2QC8oDGlKR9TBL/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">
Shtuar më 07/11/2010, ora 18:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori