Fitojnë Napoli dhe Fiore, ndalet Roma (VIDEO)
Një gol i Lorenzo Insigneminutat shtesë i dha fitoren Napolit në përballjen kundër Cagliarit. Ndeshja, e cila nisi mirë për miqtë, nuk pati të njëjtin fund. Ishullorët i mbyllën në avantazh 45 minutat e para, por në të dytën Napoli përmbysi gjithçka duke ruajtur vendin e dytë.

Autorët e golave janë: Ibarbo dhe Sau për miqtë dhe Astori (a.g), Cavani dhe Insigne.

Roma u ndal në shtëpi nga Pescara ndërsa Fiorentina fitoi 4-3 kundër Torinos. /albeu.com/AS Roma 1 - 1 Pescara
Bologna 1 - 1 Sampdoria
Catania 1 - 1 Palermo
Fiorentina 4 - 3 Torino
Napoli 3 - 2 Cagliari
Siena 0 - 1 Chievo
Shtuar më 21/04/2013, ora 18:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori