Fiton Arsenali, mposhtet Liverpooli (VIDEO)
Arsenal
Përveç City-t, edhe Arsenali ka shënuar fitore minimale në takimin e zhvilluar të mërkurën mbrëma në Goodison Park kundër Evertonit. Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në minutën e 8-të nga Thomas Vermaelen, i cili shënoi pas asistimit të Robin van Persie.

Në takimin tjetër të zhvilluar sonte, Liverpooli ka pësuar humbje me rezultat 3-2 si mysafir i QPR-së, përkundër avantazhit të dyfishtë që kishte gjatë ndeshjes.

Për mysafirët shënuan Sebastian Coates (54’) dhe Dirk Kuyt (72’) ndërsa për vendasit Shaun Derry (77’), Djibril Cisse (86’) dhe Jamie Mackie (90’+1).

Pas këtyre ndeshjeve, Arsenali rënditet i treti me 55 pikë para Tottenhamit (54 pikë), ndërsa Liverpooli gjendet në vendin e shtatë me 42 pikë. /albeu.com/


Shikoni golat:

Everton 0 - 1 ArsenalQueens Park Rangers 2-3 Liverpool

<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=P4AFBvdH6ckRNyRf" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />http://videa.hu/flvplayer.swf?v=P4AFBvdH6ckRNyRf" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />

<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=coVajhYvOTQz4adZ" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />http://videa.hu/flvplayer.swf?v=coVajhYvOTQz4adZ" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />

<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=oKsg8oinSbBLpYBA" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />http://videa.hu/flvplayer.swf?v=oKsg8oinSbBLpYBA" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />

<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=PhA0nTuXRXiINqCj" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />http://videa.hu/flvplayer.swf?v=PhA0nTuXRXiINqCj" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />

<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=KVKhNpielnPPYQ4F" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />http://videa.hu/flvplayer.swf?v=KVKhNpielnPPYQ4F" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />
Shtuar më 21/03/2012, ora 23:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori