Fiton Bayern, Boa i jep tre pikë Schalkes (VIDEO)
Sapo kanë përfunduar 5 ndeshjet e rradhës së javës së pestë të Bundesligës gjermane. Bayern Munchen ka fituar pastër 2-0 përballë Hannover 96 me golat e Mandzukiç dhe Ribery. Fitore edhe për Bayer Leverkusen që mposhti 3-1 në shtëpi Wolfsburg.

Kevin Prince Boateng me golin e parë në Gjermani i jep tre pikë të arta Schalke 04 në transfertën e Mainz 05, ndërsa Werder Bremen vazhdon krizën duke u mundur 0-3 nga Eintracht Frankfurt.

Pas këtyre ndeshjeve Bayern shkon në kuotën e 12 pikëve, Bayer Leverkusen 11 dhe Schalke 04 7. /albeu.com/Augsburg 2 - 1 Freiburg
Leverkusen 3 - 1 Wolfsburg
Bayern Munich 2 - 0 Hannover 96
Mainz 05 0 - 1 Schalke 04
Werder Bremen 0 - 3 Eintracht Frankfurt
Shtuar më 14/09/2013, ora 18:25
Ndeshja e fundit
10/05/2014, ora 15:00
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Vizito faqen e FC Bayern München në Albeu
Ndeshja e fundit
10/05/2014, ora 15:00
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Vizito faqen e FC Schalke 04 në Albeu
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori