Fiton Inter, ndalet Lazio (VIDEO)
Interi ka fituar 3-1 në Bologna dhe vazhdon marshimin drejt kreut të Serisë A. Pas një pjese të parë të mbyllur me golin e Ranochias në minutën e 27, Interi në të dytën shfrytëzoi mirë kundërsulmet. Nga një i tillë erdhi edhe goli i Militos pas një asisti të Palacios. Cherubin do të ngushtonte diferencën pas një goli me kokë, por Cambiasso do të vuloste rezultatin në 1-3.

Në ndeshjet e tjera bie në sy humbja e Lazio 2-0 në Firence, teksa lacialët e mbyllën ndeshjen me 9 lojtarë. /albeu.com/

Ja rezultatet e orës 15.00:

Bologna 1 - 3 Inter Milan
Fiorentina 2 - 0 Lazio
Pescara 0 - 0 Atalanta
Sampdoria 0 - 1 Cagliari
Torino 1 - 3 Parma
Shtuar më 28/10/2012, ora 17:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori