Kush është biznesmeni u ekzekutua me pistoletë silenciator në mes të Tiranës
Fitore e thelle e Chelsea-t dhe United-it, humbje e City-t (VIDEO)
Albeu.com
Manchester United do të vazhdojë të bëjë presion në liderin e tabelës së Premier Ligës, Chelsea, pasi ka shënuar fitore me rezultat 3-0 ndaj Burnley-t në takimin e zhvilluar Old Trafford.Që të tre golat për Djajtë e Kuq erdhën në pjesën e dytë të ndeshjes. I pari që shënoi ishte Dimitar Berbatov në minutën e 64-të, që hapi rrugën edhe për një gol tjetër të shënuar nga Wayne Rooney pesë minuta më pas (69’) Sulmuesi senegalez Mame Biram Diouf erdhi nga stoli për të shënuar golin e tretë për vendasit në kohën shtesë të ndeshjes. United mbledh 47 pikë në pozitën e dytë të tabelës, një më pak se Chelsea që tash kryeson me 48 pikë por që ka edhe një ndeshje më pak të zhvilluar. Arsenali që nesër udhëton në fushë të Boltonit, mban pozitën e tretë me 42 pikë.


Ja rezultatet:

Stoke City 1 : 1 Liverpool
Wolves 0 : 2 Wigan
Tottenham 0 : 0 Hull City
Portsmouth 0 : 0 Birmingham
Manchester United 3 : 0 Burnley
Chelsea 7 : 2 Sunderland
Everton 2 : 0 Manchester City


Ja golat:

Manchester United 3 : 0 Burnley
Everton 2 : 0 Manchester City


Chelsea 7 : 2 Sunderland
Wolves 0 : 2 Wigan
Stoke City 1 : 1 Liverpool

Shtuar më 17/01/2010, ora 04:01
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori