Ekzekutohet në atentat biznesmeni nga Shkodra
Fitues i Kupes UEFA eshte Zenit
Albeu.com
Ne finalen e UEFA-s qe u luajt sonte mes skuadres ruse Zenit Saint Petersburg dhe Glazgow Rangers, Zenit arriti te fitoje me rezultat 2:0.Ne ndeshjen e luajtur ne Angli ne stadiumin Old Trafford, nen referimin e referit suedez Peter Frojdfeldt, Zenit Saint Petersburg ishte me e mire nga ekipi Glazgow Rangers duke shenuar eprsi me 2:0.
Golat u shenuan nga denisov ne minuten e 72 dhe Zyrianov ne minuten e 90-te.

Kjo eshte kupa e 50-te e Uefa-s, ndersa Zeniti është skuadra e dytë ruse që ka triumfuar në Kupën UEFA. Herën e parë këtë gjë e kishte arritur skuadra e CSKA –Moskës edhe atë në sezonin 2004-2005.
Shtuar më 15/05/2008, ora 05:44
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori