Fituesit e "Këpucës së Artë" në Europian ndër vite (FOTO LAJM)

1960
Viktor Ponedelnik
Kombëtarja: Bashkimi Sovjetik
Gola: 2
Golashënuesit gjithmonë kanë një vend të veçantë në historinë e futbollit. Që nga viti 1960 që është zhvilluar Europiani i parë dhe deri më tani ka pasur protagonistë të ndryshëm.

Më i suksesshmi padyshim që ka qenë Michel Platini, i cili me kombëtaren franceze shënoi nëntë gola në kampionatin evropian të futbollit të vitit 1984.

Më lart keni të gjithë golashënuesit më të mirë të Kampionateve Evropiane, të cilët kanë fituar Këpucën e Artë. /albeu.com/
Shtuar më 13/07/2016, ora 17:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori