Falcao dënohet me 16 muaj burg për evazion fiskal
Pëlqej
Sulmuesi i Monacos, Radamel Falcao është dënuar me 9 milionë euro gjobë dhe 16 muaj burg drejtësia spanjolle për evazion fiskal. Gjithçka ka të bëjë me periudhën kur “El Tigre” luante për Atleticon e Madridit në La Liga.

Gjatë asaj kohe Falcao nuk i ka paguar shtetit spanjoll taksat e parave që ka fituar nga të drejtat e imazhit. Sulmuesi kolumbian është thirrur sot në gjykatë dhe drejtësia spanjolle ka vendosur ta dënojë me 16 muaj burg dhe 9 milionë euro gjobë.

Por sulmuesi do të jetë pjesë e Kolumbisë në Botërorin Rusi 2018-të, sepse nëse Falcao paguan në kohë gjobën e përcaktuar nga gjykata, nuk do të vuajë dënimin me burg, pasi për dënime të ulta ligji në Spanjë e lejon diçka të tillë. /albeu.com/
Shtuar më 23/05/2018, ora 23:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori