Flet bashkëshortja e Astorit: Një tragjedi ka rënë mbi mua, por jeta vazhdon
Pak më shumë se një vit pas vdekjes së ish-kapitenit të Fiorentinës Davide Astori, Francesca Fioretti, bashkëshortja e ish-futbollistit tregon momentet më të vështira të kaluara në këtë periudhë të errët.

"Astori ka lënë një boshllëk të pakalueshëm në zemrat e të gjithë tifozëve të këtij sporti.

"Shumë njerëz më pyesin:" A keni fjetur më 4 mars? " dhe unë mendoj se është 4 mars çdo ditë për mua. Gjithçka që bëj, mendoj se pranë meje Davidi. Një tragjedi ra mbi mua, një fatkeqësi aq e madhe sa për të ndryshuar perspektivën time mbi gjërat përgjithmonë. Ka qenë një vit i tronditur, i vështirë dhe i vështirë. Unë nuk mendoj se isha aq e fortë. Më duhej të nxirrja energji dhe guxim që as nuk e dija se kisha."
Shtuar më 20/03/2019, ora 12:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori