Flet Grezda pas dygolëshit me Rangers: Do vij në Kombëtare
11 nëtori do të jetë i paharrueshëm për Eros Grezdën, që shënoi jo vetëm golin e parë me fanellën e Glasgow Rangert, por gjithashtu e mbylli ndeshjen me Motherwell të fituar me rezultatin 7-1, me një dygolësh, duke dhuruar gjithashtu dhe një asist e duke u shpallur lojtari i ndeshjes, brenda në “Hampden Park”.

Grezda, 23-vjeçar, i lindur në Gjakovë, është pjesë e skuadrës skoceze, e cila trajner ka legjendën e Liverpoolit, Steven Gerrard.

Ai ka dhënë një intervistë pas ndeshjes për “Zona Gol”

“Është një ndjesi komplet ndryshe, sepse kur luajmë në shtëpi janë 50 mijë shikues dhe kur shënon është e papërshkrueshme. U ndjeva shumë mirë, dhe pas shënova golin e parë u lirova dhe tani fitova dhe besimin e tifozëve që është më e rëndësishmja”, tha gjakovari.

Pas sfidës me Motherwell, Grezdën e pret grumbullimi me kombëtaren me dy sfidat ndaj Skocisë dhe Uellsit, me sulmuesin që në formë të mirë fizike pas një dëmtimi të gjatë uron që të gjejë rrjetën dhe ndaj skocezëve.

“Do vij në kombëtare dhe kam marrë minuta nga grumbullimi i fundit. Ndihem mirë fizikisht dhe nuk është e thjeshtë pas një dëmtimi të gjatë. Gjërat kanë ndryshuar pak dhe po mundohem të shfrytëzoj mundësitë që po më jepen”, tha sulmuesi.

Grezda në fund zbuloi dhe një batutë me portierin e skuadrës, Mcgregor, të cilit pas ndeshjes i premtoi se do t’i shënojë dhe me kombëtaren shkruan SS.

“Gjithë javës i kam thënë do të të shënoj dhe uroj që ta bëj diçka të tillë dhe në ndeshjen me Skocinë”, deklaroi Grezda.
Shtuar më 12/11/2018, ora 10:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori