Flet ish-legjenda e Milanit: Më mirë të fitosh titullin, se sa një derbi
Drejtori i Milanit dhe ish legjenda e klubit Paolo Maldini ka dhënë një intervistë në programin e ndeshjes përpara derbit të Milanit kundër Interit të Antonio Conte:

"Gjithmonë është një emocion i shkëlqyeshëm, por rëndësia e këtij derbi nuk është kurrë më e rëndësishme sesa të fitosh një trofe . Gjithmonë ka derbi të tjera, në situata të tjera, kur derbi është më i rëndësishëm se të gjithë sepse të dy ekipet në fjalë nuk kanë arritur kurrë të arrijnë qëllimet e tyre më të rëndësishme.

"Kam luajtur shumë, më shumë se pesëdhjetë, por nuk e mbaj mend shifrën e saktë. Ata ishin pak më ndryshe nga njëri-tjetri. E para ka luajtur ndoshta jo 100% edhe për shkak të tensionit të vështirë për tu menaxhuar në 17/18 vjeç . Në të gjitha derbet ka pasur emocione të ndryshme, edhe nëse më e forta mendoj se është ajo e derbit të Champions League në gjysmëfinale.

"Ju gjithmonë ndjeni ngrohtësinë e tifozëve edhe nëse kërkoni një paraqitje si ajo e Milanit. Kam jetuar pjesën më të madhe të viteve të mia duke luftuar për të fituar diçka dhe tifoja ka qenë një pjesë e rëndësishme e fitoreve tona, në vite me mbi 70 mijë abonentë" – ishin fjalët e ish-qendërmbrojtërmbrojtësit të Milanit.

Shtuar më 21/09/2019, ora 15:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori