"Fluturon" Stoner në Valencia
kampioni i Botës në Moto GP, Casey Stoner ka dalë triumfator në provat zyrtare të Çmimit të Madh të Valencias. Megjithëse ka siguruar titullin kampion sërish australiani nuk di të ndalet.

Stoner regjistroi kohën më të shpejtë në provat zyrtareValencias, ku shumica e pilotëve kujtonin kolegune tyre të ndarë nga jeta disa ditë më parë, Marco Simoncellin në mënyra unikale për secilin.

Vendi i dytë shkoi për pilotin tjetër të Hondas, Dani Pedrosa, i ndjekur nga Ben Spies me Yamaha.

Randy De Puniet do të niset nesër nga vendi i katërt duke lënë pas Alvaro Bautistan dhe Valentino Rossi. /albeu.com/
Shtuar më 05/11/2011, ora 18:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori