Formacionet e mundshme: Atletico Madrid-Juventus, bardhezinjtë rikuperojnë 3 yje (FOTO LAJM)

Sot në mbrëmje do të luhet supersfida e Championsit mes Atletico Madrid dhe Juventusit e cila do të startojë në orën 21:00 në "Wanda Metropolitano", shkruan Albeu.com.

Por në prag të ndeshjes një lajm mjaft i mirë vjen për tifozët e Juventusit teksa Pjanic, Danilo dhe Higuab të cilët u dëmtuan në ndeshjen ndaj Fiorentinës duke braktisur fushën, sot pritet të startojë nga fillimi sipas "SportMediaset", shkruan Albeu.com.

Ndërkohë që vendin e Douglac Costa-s të dëmtuar pritet të marë Bernandeshci, ndërsa Dybala pritet të nisë nga stoli takimin. Sarri pritet të hedhë në fushë formacionin 4-4-3 me Ronaldo, Higuain, Bernadeschi.

Ndërkohë në anën tjetër Atletico Madrid ka të dëmtuar vetëm Alvaro Moratën, teksa Simeone pritet të startojë me skemën 4-4-2 ku dyshja e sulmit do t’i besohet dyshesh Costa Joao Felix.

Shtuar më 18/09/2019, ora 09:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori