Formacionet e mundshme: Juventus-Leverkusen, bardhezinjtë duan fitoren e parë
Sot Juventus kërkon sot fitoren e parë sot në Alianz Stadium ndaj Bayer Leverkusenit, pas barazimit dramatic 2-2 ndaj Atletico Madrid.
Torinezët në këtë takim do të jenë pa Giorgio Chiellinin, Douglas Costan, Danilon, Mattias De Sciglion dhe Mattia Perin, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Leverkusen do të jetë pa lojtarin e tyre kryesor, Leon Bailey, që po ashtu është i lënduar.

Formacioni mundshëm i Juventusit: Szczesny; Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Silva; Khedira, Pjanic, Matuidi; Dybala; Ronaldo, Higuain.

Formacioni i mundshëm i Bayer Leverkusenit: Hradecky; Weiser, Dragovic, S Bender, Sinkgraven; Baumgartlinger, Aranguiz; Havertz, Amiri, Volland; Alario.
Shtuar më 01/10/2019, ora 09:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori