Formacionet e mundshme: Supersfida Chelsea-Liverpool, Shaqiri e nis nga stoli
Sot do të zhvillohet derbi i javës së 6 në Premier League mes Chelseas dhe Liverpoolit.

Skuadra e Liverpoolit po kalon një superformë teksa ne ka nisur me 5 fitore në po aq ndeshje.

Ndërsa Chelsea renditet në vendin e nëntë, me 8 pikë të grumbulluara pas 5 ndeshjeve të para.

Të dyja skuadrat vijnë në këtë ndeshje pas fitoreve të shënuara javën e kaluar. Skuadra e Jurgen Klopp mposhti Neëcastle ndërsa Chelsea arriti të marrë një fitore të rëndësishme në udhëtim tek Wolves.

Formacionet e mundshme të të dyja skuadrave:

Chelsea – Kepa; Azpilicueta, Zouma, Christensen, Tomori, Alonso; Jorginho, Kovacic; Willian, Abraham, Barkley

Liverpool: Adrian; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Henderson, Wijnaldum; Salah, Mane, Firmino.

Shtuar më 22/09/2019, ora 10:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori