Formacionet e Verona-Roma, Cagliari-Milan e Inter-Catania
Pas Napolit dhe Juventus që hapën siparin e javës së 21 të Serie A me dy barazime (1-1) sot i vjen rradha të mëdhajave të tjera të futbollit italian: Roma, Milan dhe Inter. Verdhekuqtë do të synojnë fitoren në transfertën e vështirë të Veronas me synimin afrimin ndaj Juventusit, ndërsa dy milanezet për t'iu larguar krizës. /albeu.com/

Formacionet e mundshme:

VERONA-ROMA (12.30)

VERONA (4-3-3): Rafael; Cacciatore, Moras, Maietta, Agostini; Romulo, Cirigliano, Hallfredsson; Iturbe, Toni, Gomez. Tr. Mandorlini

ROMA (4-3-3): De Sanctis; Maicon, Benatia, Castan, Dodo; Pjanic, De Rossi, Strootman; Gervinho, Destro, Ljajic. Tr. Garcia

CAGLIARI-MILAN (15.00)

CAGLIARI (4-3-2-1): Avramov; Pisano, Rossettini, Astori, Murru; Dessena, Conti, Ekdal; Cossu, Ibraimi; Sau. Tr. Lopez

MILAN (4-2-3-1): Abbiati; Abate, Bonera, Mexes, De Sciglio; De Jong, Montolivo; Kaka, Honda, Robinho; Balotelli. Tr. Seedorf


INTER-CATANIA (15.00)

INTER (3-4-1-2): Handanovic; Campagnaro, Rolando, Juan Jesus; Jonathan, Taider, Cambiasso, Nagatomo; Alvarez; Palacio, Milito. Tr. Mazzarri

CATANIA (4-3-3): Frison; Peruzzi, Spolli, Bellusci, Biraghi; Izco, Lodi, Plasil; Keko, Bergessio, Castro. Tr. Maran


Shtuar më 26/01/2014, ora 10:22
www.tvkosova.tk
e Dielë 26 Janar 2014, Ora 12:30
Guida për datën: 26/01/2014 â
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori