Formacionet zyrtare: Benfica - Bayern Munich
Benfica dhe Bayern Munich do të lujanë në "Estadio da Luz", ndeshje e vlefshme për UEFA Champions League.

Portugezët do të kërkojnë fitoren pasi luajnë edhe në shtëpi dhe mund t'i surprizojnë gjermanët.

Bayerni me në krye me trajneri Niko Kovac do me çdo kusht fitore që ta nis mbar këtë sezon në Champions.

Formacionet e skuadrave:

Benfica XI: Vlachodimos; André Almeida, Ruben Dias, Jardel, Grimaldo; Gedson, Fejsa, Pizzi; Salvio, Seferovic, Cervi.

Bayern Munich XI: Neuer; Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba; Javi Martínez, Renato Sanches; Ribéry, James, Robben; Lewandowski. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2018, ora 20:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori