Formacionet zyrtare: Inter-Fiorentina, Conte tregon "dhëmbët" në sulm
Interi do të presë në shtëpi Fiorentinën ditën e sotme, në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Italisë.

ZIkaltërit do të kërkojnë vetëm fitoren, kjo edhe në mënyrën e një reagimi pas 3 barazimeve radhazi në kampionat.
Megjithatë të besuarit e Kontes nuk do ta kenë aspak të lehtë, kjo edhe për shkak të formës së mirë që po kalon Fiorentina kohët e fundit.

Në 5 ndeshjet e fundit, klubi vjollcë ka grumbulluar 3 fitore dhe dy barazime dhe kjo duhet të jetë një paralajmërim i mirë për Interin, të cilët gjithsesi nuk pritet ta marrin si të lehtë.

Konte do të nisë ndeshjen me disa ndryshime në formacion, teksa ka vendosur të hedhë nga minuta e parë Sançez dhe Ranokia.

Formacionet zyrtare:

Inter (3-4-1-2): Handanoviç; Godin, Ranokia, Bastoni, Kandreva, Vesino, Barela, Eshli Jang, Sançez, Lukaku, Lautaro.

Fiorentina (3-5-2) : Terrasiano; Milenkoviç, Çekerini, Kaseres, Lirola, Benasi, Pulgar, Badelj, Dalbert, Kieza, Vlahoviç.
Shtuar më 29/01/2020, ora 20:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori