Formacionet zyrtare: Islandë - Zvicër
Pëlqej
Islanda dhe Zvicra luajnë sonte ndeshjen e tretë në Grupin 2 të Ligës A, e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Helvetikët kanë regjistruar një fitore dhe një humbje në dy ndeshjet e mëparshme dhe numërojnë tri pikë.

Zvicra fitoi bindshëm ndaj Islandës (6-0) në ndeshjen e parë, ndërsa pësoi nga lideri i grupit, Belgjika (2-1).

Formacionet e skuadrave:

Islandë XI: Halldorsson, R. Sigurdsson, Gudmundsson, B. Bjarnason, G. Sigurdsson, Finnbogason, Arnason, Eyjolfsson, Sigurjonsson, H. Magnusson, Traustason.

Zvicër XI: Mvogo, Moubandje, Elvedi, M. Lang, Seferovic, Xhaka, St. Zuber, Zakaria, Gavranovic, Schar, Shaqiri.
Shtuar më 15/10/2018, ora 20:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori