Formacionet zyrtare: Juventus-Milan, Higuain përfundon në stol
Edhe 30 minuta na ndajnë nga finalja e superkupës së Italisë mes Juventusit dhe Milanit e cila do të zhvillohet në Gadda të Arabsië Saudite.

Në këtë sfidë Higuain nuk ja ka dalë dot të jetë titullar që nga fillimi megjithatë ai mund të aktivizohet për disa minuta. Argjentinasi ka shfaqur probleme me gripin dhe Gattuso ka menduar ta lerë në stol.

Në anën tjetër Juventusi do të luajë në qëmdër me Ronaldon, pasi Mario Mandzukic është i dëmtuar.

Formacionet zyrtare:

Juvenntus: 4-3-3 Scezney, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro, Cancelo, Bentacur, Matuidi, Pjanic, Ronaldo, Douglas Costa, Dybala


Milan: 4-3-3 Donnarumma, Romagnoli, Zapata, Rodriguez, Calabria, Kessie, Bakayoko, Paqueta, Cutrone, Castillejo, Calhanoglu.
Shtuar më 16/01/2019, ora 17:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori