Formacionet zyrtare Leipzig-Atletico Madrid
Do të startojë në orën 21:00, në “Estadio Jose Alvalade” të Lisbonës, sfida çerekfinale e Ligës së Kampionëve mes Leipzig dhe Atletico Madrid.


Pritet një përballje tepër e luftuar kjo edhe për shkak të formulës speciale. Ndryshe nga herët e tjera, këtë sezon, ndeshjet ccerekfinale do të jenë me 1 takim dhe do të zhvillohen të gjitha në Portugali.

Skuadra e Diego Simeones, vjen si favorite në letër, për shkak edhe të eksperiencës në këtë kompeticion prestigjioz, ndërkohë që nga krahu tjetër, gjermanët e Leipzig, do të luajnë shanset e tyre, për të shkruar historinë.

Kujtojmë që spanjollët në raundin e mëparshëm eliminuan kampionët në fuqi të Liverpulit, teksa gjermanët triumfuan përballë Totenhemit.

Të dy trajnerët kanë bërë publike formacionet zyrtarë, ku nuk mungojnë surprizat.
Shtuar më 13/08/2020, ora 20:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori