Formacionet zyrtare: Real Madrid V Eibar
Real Madrid luan sonte përballë Eibarit në "Santiago Bernabeu" ndeshje kjo e vlefshme për javën e nëntë në LaLiga.

Zidane kërkon prej skuadrës të fitojë ndeshjen dhe të marri tre pikët që mos të shkëputet më nga kryesuesit, Barcelona.

Ky është formacioni i përzgjedhur nga francezi 4-3-1-2: Casillas; Hernandez, Ramos, Varane, Nacho; Modric,Casemiro, Ceballos; Isco; Ronaldo, Asensio.

Eibar nga krahu tjetë vjen me shpresë që të dali me një rezultat pozitiv nga "Santiago Bernabeu", dhe tekniku Mendilibar ka vendosur këtë skemë 5-4-1: Dmitrovic; Capa, Arbilla, Oliveira, Lomban, Cote; Inui, Rivera, Escalante, Jordan; Charles. /albeu.com/
Shtuar më 22/10/2017, ora 20:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori