Formacionet zyrtare: Roma - Shakhtar Donetsk
Roma dhe Shakhtar Donetsk do të sfidojnë njëra-tjetrën duke tentuar se kush do të kualifikohet në çerekfinale të UEFA Champions League.

Italianët do t'i duhet një fitore minimale 1-0 që i dërgon në çerekfinale të këtij kompeticioni.

Shakhtari vjen me synimin për kualifikim, pasi ndeshjen e parë dolën ata triumfues me rezultatin 2-1. /albeu.com/

Formacionet e skuadrave:

Roma XI: Alisson; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Nainggolan, De Rossi, Strootman; Perotti, Dzeko, Under

Shakhtar XI: Pyatov; Butko, Ordets, Rakitsky, Ismaily; Fred, Stepanenko; Marlos, Taison, Bernard, Ferreyra
Shtuar më 13/03/2018, ora 20:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori