Formacionet zyrtare: Roma V Napoli
Skuadrat kanë bërë zyrtare formacionet ku do të përballen sonte kokë-më-kokë në "Olimpico".

Eusebio di Francesco ka preferuar të luajë me një formacion 4-3-3, dhe ky ëshët rreshtimi: Alisson; Peres, Manolas, Jesus, Kolarov; Pellegrini, De Rossi, Nainggolan; Florenzi, Dzeko, Perotti, shkruan Albeu.com.


Napolitanët po të njëjtin formacion do të luajnë si të Romës, 4-3-3.
Ky është formacioni i Napolit: Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Allan, Jorginho, Hamsik; Callejon, Mertens, Insigne.

Vetëm të presim emocionet dhe spektaklin në fushë nga të dyja skuadrat. /albeu.com/
Shtuar më 14/10/2017, ora 20:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori