Formacionet zyrtare: Spanjë - Kroaci
Spanja dhe Kroacia do të përballen sonte me njëra-tjetrën në "Estadio Manuel Martinez Valero", ndehsje e vlefshme për Ligën e Kombeve.

La Roja kërkon fitoren e dytë në këtë kompeticion, pas atij triumfi në Wembley me Anglinë.

Edhe Kroacia nuk do të rrijë duarkryq, pasi mund ta befasoj skuadrën e Enriques duke i marrë tre pikët.

Formacionet e skuadrave:

Spanjë XI: De Gea; Gaya, Ramos, Nacho, Carvajal; Ceballos, Busquets, Saul; Asensio, Rodrigo, Isco.

Kroaci XI: Kalinic; Vrsaljko, Mitrovic, Vida, Pivaric; Rakitic, Brozovic; Kovacic, Modric, Perisic; Santini. /albeu.com/
Shtuar më 11/09/2018, ora 19:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori